16.04.2014, 17:11

Громадяни Стрийщини використовують своє право на податковий кредит

З початку деклараційної компанії громадянами Стрийщини подано 651 декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки за витрати, здійснені протягом 2013 року. До відшкодування заявлено 705,6 тисяч гривень.

Серед витрат, понесених громадянами у минулому році, переважають витрати, пов’язані з навчанням. З січня по березень 2014 року подано 628 декларацій в зв'язку з понесеними затратами на користь закладів освіти, на суму 664,2 тис.грн. повернення. Також подано 9 декларацій на суму 29,9 тис.грн. щодо отримання податкового кредиту за іпотечним кредитуванням , 14 декларацій на суму 11,5 тис.грн..– по добровільному страхуванню життя.

Нагадаємо, що охочі реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року можуть подати податкову декларацію впродовж усього 2014 року.

Консультації про порядок заповнення податкової декларації про майновий стан можна отримати в Центрі обслуговування платників за адресою м. Стрий, вул. Сколівська,7.

Зауважимо, що відповідно до підпункту 198.2 статті 198 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

• дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
  • дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пункту 187.8 статті 187 ПКУ, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.

Датою виникнення права орендаря (лізингоотримувача) на збільшення податкового кредиту для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об’єкта фінансового лізингу таким орендарем.

Датою виникнення права замовника на віднесення сум до податкового кредиту з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 ПКУ, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Інформаційно–комунікаційний сектор Стрийської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області