30.01.2018, 17:32

“Понад все вони любили свій коханий край”

Ці поетичні рядки Павла Тичини стали лейт-мотивом відзначення у нашому місті легендарного бою під Крутами, який відбувся рівно 100 років тому — 29 січня 1918 року і став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність Української держави.

Напередодні пам’ятної дати відбулося засідання оргкомітету під головуванням заступника міського голови Романа Волинця, на якому обговорили план заходів, а також місце проведення загальноміського виховного заходу — меморіальний комплекс “Борцям за волю України”.

Того дня у навчальних закладах міста відбулися виховні години, флеш-моби, урочисті “лінійки”, на яких учні та вчителі розповідали про подвиг юних захисників Крут, хвилиною мовчання вшановували пам’ять героїв.

У Стрийській ЗОШ № 5 урочисте дійство відкрила вчитель історії Галина Гучків, яка розповіла про історичні передумови бою під Крутами, закликала учнів пам’ятати про героїв, які ціною власного життя виборювали волю Україні.

Про бій, який увійшов в історію, розповіли учні старших класів. На завершення школярі переглянули фільм про захисників Крут.

Учні Стрийської ЗОШ № 7 взяли участь у цікавому флеш-мобі, приуроченому 100 роковинам бою під Крутами, який розпочався виступом директора по виховній роботі Ірина Білинська.

29 січня у меморіальному комплексі “Борцям за волю України” м.Стрия відбувся загальноміський виховний захід “Крути — героїчна легенда української нації”, який організували і провели працівники краєзнавчого музею “Верховина” та учні Стрийської ЗОШ № 8. Мета заходу — формування у школярів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, а також готовності стати на захист Вітчизни, як це зробили свого часу захисники Крут.

Бій під Крутами ознаменував відлік нового духовного злету нації, а подвиг героїв Крут надихає нові покоління українців — про це говорили у своїх виступах заступник міського голови Роман Волинець, депутат Стрийської міської ради, голова Стрийської міської організації КУН Ростислав Готь, наукові працівники музею Наталія Гульчевська, Діана Іванчук, Зеновія Ханас.

Учні, які взяли участь в урочистому дійстві, відтворили героїчні сторінки бою під Крутами.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв-крутян.