04.03.2019, 14:29

Заборона спалювання залишків рослинності та сухої трави

За інформацією Головного управління ДС НС України у Львівській області на даний час на Львівщині значно зросла кількість пожеж в екосистемах, на об'єктах народного господарства, в лісах, торфовищах та сільськогосподарських угіддях, основною причиною виникнення яких є випалювання сухої рослинності на полях та луках.

Самовільне спалювання створює загрозу рослинному та тваринному світу, а нерідко і життю людей, та може бути причиною некерованих надзвичайних ситуацій, призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров'я, а також завдає значної шкоди земельним ресурсам, погіршує якість родючості ґрунтів на земельних ділянках.

Окрім того, на природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев та кущів. Знищення природньої листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання ґрунту. Разом із залишками рослинності вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б значно підвищити врожайність у наступні роки.

Також, застосовуючи відкритий вогонь, громадяни в подальшому дуже часто не в змозі його контролювати, що призводить до масштабних пожеж на полях області.

Приборкати таку пожежу дуже складно, нерідко для цього доводиться залучати сили державних рятувальних підрозділів, а тому на гасіння таких пожеж затрачаються значні кошти державного бюджету.

Температурний режим червня показує, що небезпека від загорань при недбалому поводженні з вогнем може виникнути в будь-який час.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій міської ради звертається до мешканців міста бути обережними, не спалювати залишки рослинності та суху траву.

У випадку, якщо ви помітили стихійне загорання – негайно телефонуйте за телефоном 101.