25.03.2021, 08:17

Отримати індивідуальну податкову консультацію можна завдяки Електронному кабінету платника.

Фахівці Стрийської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області інформують, що звернення до органів ДПС на отримання індивідуальної податкової консультації платники податків можуть подати і в електронній формі через Електронний кабінет.

Вхід до Електронного кабінету платника здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС. При формуванні звернення на отримання індивідуальної податкової консультації в меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету, здійснюється вибір та заповнення наступних реквізитів:

• код ДПІ – із списку обирається орган ДПС (область та ГУ ДПС області) до якого надсилається звернення;
  • тип – із списку обирається значення «консультація»;
  • тематика – зазначається тематика, яка відповідає змісту звернення платника;
  • короткий зміст – зазначається «Про надання індивідуальної податкової консультації»;
  • завантажується скановане звернення у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 2 МБ.

Зберегти проект звернення можна натиснувши кнопку «Зберегти».

У вкладці «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» платник має можливість підписати та направити звернення, використовуючи відповідні кнопки «Підписати» та «Відправити».

Звертаємо увагу, що звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації у паперовій або електронній формі повинно містити:

• найменування для юридичної особи або прізвище, ім'я, по батькові для фізичної особи, податкову адресу, а також номер засобу зв'язку та адресу електронної пошти, якщо такі наявні;
  • код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
  • зазначення, в чому полягає практична необхідність отримання податкової консультації (наведення фактичних обставин);
  • підпис платника податків або кваліфікований електронний підпис;
  • дату звернення.

Зауважимо, що індивідуальні податкові консультації надаються контролюючим органом впродовж 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення. При цьому, уповноважена особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може прийняти рішення про продовження строку розгляду звернення на 15 календарних днів, про що повідомляє платнику податків.

Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій розміщено в Електронному кабінеті платника за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/registers/ipk.

Стрийська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області