26.03.2021, 11:10

Стрийські надзвичайники вже розпочали профілактичні відпрацювання з мешканцями громади щодо спалювання сухостою.

З першим весняним сонцем прокинулась не тільки природа, а і палії сухостою. На Стрийщині щойно зійшов сніг, почали палити суху траву. У місті та в селах вогнеборці вже неодноразово протягом останніх днів виїжджали гасити пожежі.

Як правило, палії трави переконані, що роблять корисну справу. Та насправді вони наражають на небезпеку здоров'я людей та суттєво погіршують стан довкілля. Під час горіння у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

З листям часто горить побутове сміття, що значно підсилює забруднення атмосфери. Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев та корені майбутньої рослинності. Гинуть і дрібні тварини, птахи та комахи, які гніздяться в траві. Часто спалювання сухостою переростає в неконтрольоване горіння і призводить до важких наслідків.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах карається штрафом від 1530 грн до 4590 грн. За самовільне випалювання рослинності — штраф від 3060 грн до 6120 грн.

Стрийські надзвичайники вже розпочали профілактичні відпрацювання з мешканцями громади щодо недопущення спалювання сухостою. Тож будьте обережними з вогнем у лісопаркових зонах.

Будьте свідомими та дбайте про безпеку!