Стрийська міська радаСтрийська міська рада

офіційний сайтофіційний сайт

Стрийська міська рада - Новини


 

06.07.2012, 18:05

Пільгове іпотечне кредитування - шлях вирішення проблем громадян, які потребують житла

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича уряд України розробив програму будівництва доступного житла для громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Основою Програми є здешевлення вартості іпотечних кредитів шляхом компенсації державою відсоткової ставки. З 16% кредитної ставки держава сплачує 13%, а громадяни - 3% (така процентна ставка є загальнодержавним стандартом).

Правила отримання кредитів, підбір об'єктів кредитування обумовлені постановами Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. №343 та від 23.05.2012 р. №465.

З цими постановами можна ознайомитись на урядовому порталі та порталі Львівської обласної державної адміністрації. З 06.06.2012 р. у Львівській обласній державній адміністрації працює «Єдине вікно» з прийому громадян, що виявили бажання отримати пільговий іпотечний кредит, де кожен охочий може отримати необхідну інформацію, за адресою: м.Львів, вул.Винниченка, 12. каб. 32, тел. 2-999-228.

Варто акцентувати на основних умовах отримання іпотечного кредиту:

 • нормативна площа житла на одиноких громадян або сім'ю з двох чоловік – 40 кв.м, на трьох і більше – 58 кв.м;
 • розрахункова вартість житла, яке кредитується за 3% для громадян, що проживають у м.Львові, 5000 грн. за І кв.м, для інших населених пунктів області – 4000 грн. за 1 кв.м. У 15-кілометровій зоні м.Львова – 4400 грн. за 1 кв.м.

Порядок допускає перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла, але не більше як на 25%. При цьому перевищення площі та вартості кредитується лише 16%.

Строк кредитування – до 15 років. Обов'язковий перший внесок позичальника не перевищує 25%.

Учасниками програми можуть бути працюючі громадяни віком до 45 років, у яких щомісячний платіж за кредит не повинен перевищувати 40% сукупного середньомісячного доходу сім'ї, а сума, що залишається, має бути не меншою одного прожиткового мінімуму на кожного члена сім'ї, що проживає з позичальником (1094 грн. за місяць).

Згоду на участь у програмі станом на сьогодні дали чотири банки: ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Укргазбанк», ПАТ «Фінанси та кредит», ПАТ «Брокбізнесбанк».

За банками залишається прийняття рішення з надання кредитів громадянам. Банки контролюють платоспроможність громадян. Позичальник повинен щороку декларувати доходи. При зміні параметрів платоспроможності він може втратити право на отримання часткової компенсації відсоткової (13%) ставки. Згідно з проведеними розрахунками, сім'я з трьох чоловік повинна заробляти в рік не менше 55 000 грн. і не більше 400 000 грн.

Перелік документів, які необхідно подати для отримання дешевого іпотечного кредиту (з компенсацією до 3%), встановлений постановою KMУ від 25.04.2012 р. №343: заява про надання часткової (13%) компенсації кредитів, копія паспорта, копія реєстраційного номера платника податків, довідка про склад сім'ї, свідоцтво про шлюб (за наявності), копія свідоцтва про народження дітей (за наявності), довідки про перебування на обліку з поліпшення житлових умов (за наявністю).

Квартири можна придбати в об'єктах незавершеного будівництва та в будинках, прийнятих в експлуатацію після 2009 року, перелік яких визначається (за згодою забудовників та поданими облдержадміністрацією) Міжвідомчою комісією Мінрегіону України.

На сьогодні це квартири в таких будинках:

 • м. Львів, вул. Величковського (Рясне-2), забудовник ТзОВ «Ескомбуд»;
 • м. Винники, вул.Сахарова, забудовник ТзОВ «Теракота»;
 • м.Дрогобич, вул.Коновальця, забудовник КП «Управління капітального будівництва» Дрогобицької міської ради;
 • м.Самбір, вул.Шухевича, забудовник ТзОВ «Самбірська ГРОД»;
 • м.Ходорів, вул.16 Липня, забудовник ТзОВ «Цукровик».

Робота з пошуку об'єктів продовжується. Наступна група житлових будинків, яка скерована на міжвідомчу комісію Мінрегіону України:

 • м.Львів, вул.Кругла, забудовник КБП «Карпатбуд»;
 • м.Львів, вул. Б.Хмельницького,257-а, забудовник ТзОВ Фірма «Львівський домобудівний комбінат»;
 • м.Львів, вул.Малоголосківська, 8-а, забудовник ТзОВ «Львівська інвестиційна компанія»;
 • м.Стрий, вул.Ленкавського, 1-6, забудовник ПП «Миколин»;
 • м.Новий Розділ, вул.Шептицького, 15-а, забудовник ТзОВ «Розділспецбуд»;
 • смт Шкло Яворівського району, пров.Новий, 11, забудовник ДП «Західбудсервіс ВАТ «Яворівбуд».

Не менш цікавим є питання кількості коштів, які потрібно віддавати сім'ї щомісяця для обслуговування кредиту. Для м.Львова при купівлі однокімнатної квартири 40 кв.м необхідно повернути на початковій стадії орієнтовно 1300 грн., двокімнатної площею 58 кв.м – орієнтовно 1900 грн. Для інших населених пунктів сума коштів буде дещо меншою: однокімнатних площею 40 кв. м – орієнтовно 1000 грн,, двокімнатна площею 58 кв. м – орієнтовно 1500 грн.

У випадку, коли площа квартири і вартість квадратного метра будуть більшими за нормативні (але не більше 25%), порядок передбачає, що перший внесок може зараховуватись як кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі та розрахункової вартості квартири (16%). Позичальник при цьому буде сплачувати залишок відсоткової ставки в розмірі 3%.

Варто зазначити, що реалізація зазначеної програми сприятиме розв'язанню житлової проблеми, пожвавленню житлового будівництва. Тільки до кінця 2012 року, відповідно до програми, необхідно профінансувати будівництво 1500 квартир, освоїти близько 500 млн/грн.

Одна гривня, вкладена в будівництво, додає шість в суміжних галузях економіки. Одне робоче місце в будівництві створює ще шість в суміжних галузях.

Тому будівництво – це завжди економічне зростання, розвиток і добробут суспільства.

Детально з умовами житлового іпотечного кредитування можна ознайомитися на офіційному сайті Львівської обласної державної адміністрації та у «Єдиному вікні» з прийому громадян щодо доступного житла, а також у консультаційному пункті відділу у справах сім’ї та молоді Стрийського міськвиконкому з прийому громадян (м.Стрий, вул.Шевченка, 71, каб.№30, тел.7-14-18)

за матеріаламиАсоціації будівельників Львівщини. Львівське регіональне відділення ДСФУ (Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву). Управління містобудування та будівництва Львівської ОДА


НазадВсі новини
 


Стрийський міський голова
Олег Канівець


Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади

ГАРЯЧА ІНТЕРНЕТ-ЛІНІЯ
з питань ЖКГ

Що думають стрияни про Голодомор

ВАЖЛИВО!


На допомогу сім'ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту та екстремальних ситуаціях

Про порядок дій з отриманням інформації про вчиненння (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного характеру

Введення в дію оновленої нормативно-грошової оцінки земель міста Стрия

 

НАША АДРЕСА:

82400, Львівська обл.,
 м. Стрий, вул. Шевченка, 71, тел. (03245) 52434, факс (03245) 71271

Економічний форум у Львові

Прогноз погоди у Стрию

Прогноз погоди в Стрию на найближчий місяць


СтрийПорт - каталог сайтів Стрийщини

На початок сторінки


Каталог україномовних сайтів [Vox.com.ua] Портал українця

© Стрийська міська рада, 2007-2020
При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове