03.04.2013, 09:27

Особливості оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки

ДПІ у Стрийському районі Львівської області ДПС нагадує, що відповідно до ст.265 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ (далі Кодексу) з 1 січня 2013 року почав діяти податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Платниками податку є власники житлової нерухомості, як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі й нерезиденти. Податком на нерухоме майно оподатковується житлова площа об’єкта житлової нерухомості. Для фізичних осіб Кодексом передбачені пільги. Так, не підлягає оподаткуванню квартира, площа якої не перевищує 120 кв.м. та житловий будинок площею до 250 кв.м. Якщо у власності особи перебуває кілька об’єктів житлової нерухомості, то пільга застосовуватиметься лише до одного з них за вибором. Не оподатковуються об’єкти державної власності, будівлі дитячих будинків сімейного типу, садові та дачні будинки, нерухомість, яка належить багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю.

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у Стрийському районі